Bullet Journal -porządki, testy sprawnościowe, zdrowie

Bullet Journal nieustannie mnie wciąga chociaż długo się przed nim opierałam. Okazało się to dla mnie wspaniałym rozwiązaniem – mogę tworzyć tabele i osobne strony w tematach, które są mi potrzebne. Ciągle testuję co mi się przyda i dorysowuję kolejne. Przed Wami efekty ostatnich zmagań.

Porządki

Staram się dbać o czystość w domu w przemyślany sposób. Nie chcę spędzać na porządkach całego dnia jeden raz w tygodniu dlatego staram się rozłożyć obowiązki na wszystkie dni. Do tego celu muszę jeszcze stworzyć na lodówkę listę zadań na każdy dzień. W zeszycie zrobiłam stronę z rozpiską na cały rok, gdzie wpiszę zadania, które wykonuje się rzadziej jak na przykład pranie firanek, pastowanie podłóg.

Testy sprawnościowe

Strona z testami sprawnościowymi powstała by monitorować postępy. W internecie znalazłam test z sześcioma ćwiczeniami, do których rozpisano jaką ocenę uzyskuje się w zależności od liczby powtórzeń czy też czasu. Punkty z każdego zadania należy zsumować i sprawdzić w tabeli jaką ocenę się uzyskało. Liczba punktów jest różna w zależności od płci i wieku.

 

Zdrowie

W mojej organizacji przydatna jest strona gdzie mogę wpisać adresy i telefony wszystkich lekarzy. Dzięki takiej stronie nie muszę szukać w internecie telefonu do dentysty i wszytko mam pod ręką. Na dole strony zrobiłam miejsce na wszystkie badania okresowe. Kalendarz ma pomóc w zaplanowaniu badań i wizyt lekarskich w ciągu roku tak aby nie okazało się, że o czymś zapomniałam i spędzam miesiąc w różnych gabinetach. Zdecydowanie wolę rozłożyć wszystko w czasie, przeznaczyć jeden miesiąc na jedną wizytę. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku wizyt prywatnych, dzięki temu koszty rozkładają się w miarę równomiernie.

 

Jak na razie to koniec nowości. Aktualnie testuję Bujo na co dzień, ciągle szukam odpowiedniego rozwiązania z listami zadań, szukam ciekawych list z różnych dziedzin życia. Może macie jakieś swoje pomysły? Chętnie je poznam i zobaczę.

Powiązane posty

Może zainteresuje Cię także:

  • podziwiam osoby, które mają tak wszystko zaplanowane…ja chyba nie umiem żyć aż w takim zakresie zgodnie z planem, sprzątam na bieżąco to, co widzę, że tego wymaga…mam wątplwiości, czy u mnie by się to sprawdziło

  • Ja też lubię mieć wszystko uporządkowane, zapisane i zaplanowane i sama posiadam taki duży i gruby zeszyto-kalendarz do zapisków 🙂
    Pozdrawiam <3