Pudełko na biżuterię

Cześć!

Pamiętacie biżuterię, którą kupiłam na AliExpress? Pokazywałam ją tutaj. Brakowało mi na nią opakowania dlatego postanowiłam przystosować pudełko, które kupiłam pewnego razu.

Można pokusić się tutaj o zrobienie takiego pudełka od podstaw np. techniką origami. Muszę się jednak przyznać, że nie udało mi się tego opanować. Po mozolnym zaginaniu krawędzi poległam na składaniu, ale może jeszcze kiedyś mi się uda 🙂

Po projektu użyć możecie także zwykłego małego pudełeczka po jakimś zakupie, np. myszy komputerowej. Wtedy jednak trzeba będzie je okleić papierem ozdobnym. Do tego celu polecam taśmę dwustronną – nic wokół się nie brudzi, mocno trzyma i nie ma śladów po kleju.

Co będzie potrzebne?

  • sztywne pudełko,
  • igła z nitką,
  • dwie małe gąbki do naczyń,
  • dwa kawałki materiału,
  • nożyczki.

Instrukcja

  1. Sprawdzam czy gąbka pasuje do mojego pudełka, jeśli nie to przycinam ją nożyczkami. W moim przypadku jedna gąbka pasowała idealnie.

2. Układam gąbkę na materiale i zszywam z jednej strony. Ważne aby szorstka strona znajdowała się tam gdzie zszycie. Pamiętajcie też o naciągnięciu materiału.

 

3. Docinam drugą gąbkę aby pasowała do pudełka.

4. Analogicznie jak poprzednio obszywam gąbkę i gotowe!

Fajnym rozwiązaniem byłoby odcięcie z obu gąbek takiej samej długości, tak aby uzyskać równe poduszeczki. To już zależy od Was i jaką biżuterię macie do schowania. W przypadku większych kolczyków z wiszącymi elementami podział na mniejszą i większą poduszkę pozwala na umieszczenie kolczyków na środku pudełka. Małe kolczyki świetnie będą się prezentować gdy poduszki będą równej wielkości.

Dajcie znać jak Wy przechowujecie swoją biżuterię i czy stosujecie rozwiązania DIY?

Zapraszam do polubienia mnie na facebooku i instagramie.

Pozdrawiam

 

Może zainteresuje Cię także:

  • Ja biżuterię trzymam w pudełkach, które dają przy zakupie, nigdy ich nie wyrzucam, bo są takie ładne i mi szkoda, a poza tym – jak widać, potem są przydatne przy przechowywaniu 🙂

    • Ja niestety nie dostałam pudełeczka przy zakupach na AliExpress więc musiałam sobie jakoś poradzić 🙂